петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

До сега 780 лица повредени во Киев

ukraina

Поврзани вести

Бројот на повредените како резултат на масовните судири во Киев, достигна 780 лица. Ова беше објавено на сајтот на Министерството за здравство на земјата, пренесе „РИА Новости“.

Во последното деноноќие медицинска помош побарале 56 лица, од кои 31 се хоспитализирани, забележува Заводот и додава дека од почетокот на судирите загинале 82 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести