четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

До сега извлечени 37 тела на брегот кај Карачи

Karachi_beach,_2007

Поврзани вести

Спасувачите извлекоа уште две тела во водите кај брегот кај најголемиот пакистански град Карачи, па бројот на лица кои се удавија порасна на 37, соопштија официјалните лица.

Лицата кои се удавија беа меѓу илјадници луѓе кои излегоа на плажите за со капење да го прослават Рамазанскиот Bајрам кој започна во вторникот и траеше до петокот.

Официјалните лица велат дека не е исклучена можноста таа бројка да биде уште поголема.

Хеликоптерите на морнарицата и глисерите ја предводат потрагата долж крајбрежјето и на отворено море.

Над илјада жители на Карачи го прославуваат празникот на плажите, но безбедносните стандарди се многу ниски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести