среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

До совршен изглед со производите на „Bourjois“

bourjois

Последни вести

Брендот Bourjois е посветен на тоа да создава производи за убавина кои што ја поедноставуваат убавината. Со помош на овој бренд високата француска мода станува достапна за сите жени од светот. Овој б ренд им овозможува на жените во целост да го изразат својот стил и креативноста. Bourjois има свој стил, а ги сака жените кои имаат свој стил.

Во име на идеалната женственост, ви препорачуваме неколку производи од Bourjois.

rouge_1Rouge Edition, кармин (испробано и одобрено од најпознатите светски модни уреднички) со сјајна боја и хидратација до 10 часа. Кармин што секоја жена треба да го поседува во својата чанта.

Неговата единствена формула е збогатена со честички кои оставаат сјаен и блескав финиш, како и со екстракт од орхидеја, кој усните ги остава меки, мазни и хидрирани и до 12 часа по нанесувањето.

 

 

Volume Glamour маскара. Имајте трепки какви отсекогаш сте посакувале. Ја зголемува должината на трепките, ги витка и им дава неодолив волумен.

Чувствувајте се прекрасно и самоуверено.

Најчитани вести