сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Добил кривична бидејќи нападнал полицаец на должност

policija

Поврзани вести

Четириесет и четиригодишниот Ѓ.Д. од Богданци доби кривина пријава бидејќи нападнал полицаец кој бил на должност.

Тој на трети овој месец во кафеаната „Парк“ во Богданци, пријавениот без повод и причина почнал да го навредува, а потоа и физички нападнал лице од Богданци, удирајќи го во пределот на главата. По ова, пријавениот излегол од кафеаната, а потоа повторно се вратил и од пиштол  испукал еден куршум.

Откако полицијата отишла пред неговиот дом за да го повика на разговор, пријавениот им упатувал закани, по што се обидел да удри еден од полицајците.

Најчитани вести