вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Добивката на „Фершпед“ ќе отане нераспределена

fersped_wide-564x272

Поврзани вести

Добивката на компанијата „Фершпед“ во висина од 12 милиони 70 илјади 767 денари ќе остане нераспределена.

Вака стои во одлуката за распределба на добивката по оданочување за 2013-та година, објавена на Македонска берза.

Оваа одлука ќе се разгледува на Годишното собрание на акционери на 25-ти април оваа година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести