среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Додека Бата Живоиновиќ се се бори за живот, крадци му ја ограбиле куќата

bata

Последни вести

Семејната куќа на познатиот српски актер Бата Живоиновиќ повторно била мета на крадци.

Според податоците на српскиот „Новости“ во текот на вчерашниот ден сопругата на актерот влегла дома и нашла вистински хаос. Таа се уште не знае дали е нешто одземено, но вели дека во куќата било како да паднала бомба.

Ова е втор пат да биде ограбена куќата на актерот откако минатата година му го однесоа наследството.

Најчитани вести