петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Додека ја проверувал ловната пушка го застрелал колегата

Ловочувар се здобил со телесни повреди, откако претходно бил застрелан со пуша од страна на негов колега.

pushka500

Последни вести

Ловочувар се здобил со телесни повреди, откако претходно бил застрелан со пуша од страна на негов колега.

Како што информираат од МВР, вчера околу 19.00 часот во село Врбјани – Охрид, К.Б. вработен во ловно друштво „Славеј“ проверувајќи ја ловната пушка во дворот на сопствената куќа, испукал према Д.Р. (53) од село Врбјани – Охрид, вработен како ловочувар во ловно друштво при што го повредил во пределот на двете подколеници.

Д.Р. е префрлен во Медицинскиот Центар – Охрид за укажување на лекарска помош, каде што му се констатирани телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од СВР Охрид.

Најчитани вести