петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Додека работеле паднале во Вардар и им се изгубила трагата

vardar

Поврзани вести

Трајан Божиновски и Драган Стефановски, вработени во Македонски железници денеска додека изведувале градежни работи на мост, паднале во Вардар и се изгубиле во водите на реката.

Несреќата се случила во во 10 часот на Железничкиот мост на реката Вардар кај Долно Лисиче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести