вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Додека садел компири пронашол граната од Втората светска војна

Додека садел компир, маж од Хрватска пронашол неексплодирана граната.

granata625px

Поврзани вести

Имено, мажот непријатно се изненадил минатиот петок, кога додека садел компир пронашол неексплодирана граната од Втората светска војна.

Гранатата е пронајдена во Белица, пренесуваат хрватските медиуми.

Истата била уништена од член на службата за противексплозивна заштита на место за минско-експлозивни средства, соопштува хрватската полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести