петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Додека спиеле арамијата им украл 30.000 долари

Крадецот си заминал побогат за 30.000 австралиски долари.

policiska kola

Поврзани вести

Додека домаќините спиеле, крадецот успеал да си замине од куќата со плен богат околу 30.000 австралиски долари.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи, крадецот влегол во куќата на 63-годишниот Љ.Д. од Битола, насилно го отворил прозорецот од балконската врата на првиот кат до куќата. Почнал да пребарува по работите во собите и успеал да ги најде парите. За тоа време, домаќините спиеле на вториот кат од куќата.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот и преземање мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести