петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Доделени наградите за „Со MaxTV на светското првенство во Бразил“

Македонски телеком информира дека денеска се доделени главните награди од наградната игра „Со MaxTV на светското првенство во Бразил“.

IMG_0621

Поврзани вести

Македонски телеком информира дека денеска се доделени главните награди од наградната игра „Со MaxTV на светското првенство во Бразил“.

Тројцата добитници се Диме Поповски, Радомир Димитриевиќ и Катерина Јованоска, кои покрај повратен авионски билет добиваат и платено сместување за четири дена во хотел со 4 ѕвезди, платени трошоци за патна виза и билет за финалниот натпревар кој ќе се одигра на 13-ти јули на легендарниот стадион Маракана во Рио де Женеиро.

Наградите ги додели Густав Малер, главен оперативен директор за приватни корисници во Македонски Телеком и Т-Мобиле.
Право на учество имаа сите постојни корисници на еден од пакетите 3Max или 3Max Optic, како и сите нови корисници кои се одлучија за овој пакет. Влечењето се реализираше по случаен избор, со компјутерска програма, од базата на корисници.

Покрај главната награда, исто така беа извлечени и добитници на 20 Sony LCD телевизори, кои беа доделувани секој петок, од започнувањето на наградната игра, 25 април, 2014 година па се до нејзиното завршување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести