понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Доделување на концесија за користење вода за производство на струја од 80 мали хидроелектрични центра

Концесија за користење вода за производство на струја од 80 мали хидроцентрали

vlada

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, и министерот за животна средина и просторно планирање, Абдилаќим Адеми, утре ќе одржат прес конференција за спроведување на постапката за доделување на концесија за користење на вода за производство на електрична енергија од 80 мали хидроелектрични централи во Република Македонија.

Прес конференцијата ќе се одржи во 11 часот, во просториите на Владата на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести