среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Додик ќе го жени синот: Цеца ќе пее на веселбата

dodikkk

Последни вести

Претседателот на Република Српска Милорад Додик ова лето ќе го ожени синот Игор. Тој ќе се ожени со неговата долгогодишна девојка од Белград. Како што пишува српски „Курир“, венчавката е закажана за 18-ти јули во Бањалука, а на списокот понакети ќе се најдат и Цеца Ражнатовиќ, Маринко Роквиќ, Харис Џиновиќ и Мирослав Илиќ кои треба да пеат на семејната веселба.

cecaaaaaa

Омилениот пејач на претседателот на Република Српска, Маринко Роквиќ, кој редовно настапува на семејните веселби на Додик се израдува на убавите вести.

rokvicccccc

-Одамна не сум се слушнал со Додик. Го очекувам повикот и секако дека ќе одам, вели фолк пејачот.

фото: kurir.rs

 

 

Најчитани вести