понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Додиќ: Република Српска треба да го следи примерот на Крим

„Се покажа дека БИХ не функционира и дека од неа немаат корист ни Србите, ни Хрватите ни Бошњаците, туку само странците кои овде наводно прават држава, но всушност заработуваат многу пари“, вели Додик.

dodi'

Последни вести

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека посакува независност за Република Српска и дека случувањата на Крим и референдумот се добар пример кој треба да се следи.

 Тој е дециден дека Српска нема никаква директна релација со Русија но кога станува збор за осамостојувањето , не се сомнева дека тоа прашање ќе дојде на дневен ред.

„Се покажа дека БИХ не функционира и дека од неа немаат корист ни Србите, ни Хрватите ни Бошњаците, туку само странците кои овде наводно прават држава, но всушност заработуваат многу пари“, вели  Додик.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести