понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Договор за изведување на градежни работи на делницата Куманово- Бељаковце

vozovi

Поврзани вести

Вицепремиерот и министер за финансии, Зоран Ставрески, и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска ќе присуствуваат на потпишувањето на Договорот помеѓу ЈПМЖ Инфраструктура и компанијата WIEBE од Германија за изведување на градежни работи за делница Куманово-Бељаковце, фаза 1 од железничката пруга на Коридот осум.

Делницата од Куманово до Бељаковце, која е со должина од 31 километар, претставува дел од железничкото поврзување на Македонија со Бугарија долж Коридорот 8.

Настанот е со почеток во 11 часот во МЖ Инфраструктура.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести