петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Договор за примирје во Украина

par7852889655281s0

Поврзани вести

Претставниците на украинските власти и на проруските сепаратисти потпишале договорот за прекин на огнот во источна Украина, јави Интерфакс, повикувајќи се на извори блиски на разговорите во Минск.

Според изворите, прекинот на огнот ќе започне денеска во пет часот попладне по средно европско време.

На средбата во Минск присуствуваат и претставници од Русија и од ОБСЕ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести