вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Договор за соработка меѓу МНР и француската амбасада во земјава

mnr

Поврзани вести

Mинистерот за надворешни работи, Никола Попоски, и амбасадорката на Република Франција во Македонија, Лоранс Оер утре, ќе потпишат Договор за соработка меѓу Министерството за надворешни работи и Амбасадата на Франција.

Соработката ќе се однесува за обука на дипломати од македонското МНР на програми на француската Национална школа за администрација.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести