вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Договорот од Брисел е клучен за евроинтеграцијата на Србија

srbija-eu (2)

Поврзани вести

Портпаролот на српската Влада, Миливоје Михајловиќ изјави дека очекува до 21 јануари да започне меѓувладината конференција со Европската унија, а за Србија специфика претставуваат односите меѓу Белград и Приштина и примената на Бриселскиот договор, пишува денеска српскиот весник „Политика“.

Според Михајловиќ договорот е клучна точка од процесот на пристапување на Србија кон ЕУ. Тој уште посочил дека во Србија секојдневно се подготвуваат активности за подготовка на преговорите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести