четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дојава за бомба во Палатата на правдата во Белград

palata_pravde_beograd_blic

Последни вести

Поради дојава за бомба во Палатата на правдата во Белград, зградата во целост е евакуирана, а во тек е контрадиверзивен преглед, јавува српски „Блиц“.

Повеќе информации се најавени за подоцна во текот на денот.

Инаку, пред Третиот основен суд во Белград денес ќе биде продолжено судењето за Марко Милиќев под обвинени дека со неговиот автомобил на 25-ти јули 2014-та година на Бранковиот мост во Белград го удрил Лука Јовановиќ, кој еден ден подоцна им подлегнал на повредите.

фото: Блиц

Најчитани вести