понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дојава за поставена бомба во Владата на БиХ

Повикот е добиен околу 15 часот во просториите на федералното Министерство за правата на борците и инвалидите од одбранбено-ослободителната војна.

vladab

Последни вести

Вработените во Владата на Федерацијата БиХ во Сараево попладнево мораа да ја напуштат зградата, откако непознато лице по телефон информирало дека во нејзините простории има поставено бомба.

Повикот е добиен околу 15 часот во просториите на федералното Министерство за правата на борците и инвалидите од одбранбено-ослободителната војна.

Во тек е полициски преглед на зградата, со цел да се пронајде евентуално поставената експлозивна направа.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести