вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дојавата за бомба во Палатата на правдата во Белград лажна

palata_pravde_beograd_blic

Последни вести

Палатата на правдата во Белград утрово беше евакуирана на еден час поради лажна дојава за бомба, пишува српски „Блиц“.

Во моментов вработените и граѓаните се враќаат во судската зграда.

Инаку Палатата на правдата во Белград има седум ката и во неа се сместени трите основни кривични судови, Вишиот суд и надлежните обвинителства.

Најчитани вести