вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дојран доби модерна градска плажа

moderna

Поврзани вести

Централната плажа на дојранското крајбрежје, позната и како градска плажа од денес ги пречекува туристите во сосема поинакво светло.

Лежалки под балдехини, набљудувачки кули, соблекувални во модерен стил, вака изгледа сега запуштената плажа со исушена трева, на која постојано се жалеа гостите.

Туристите велат дека условите сега се многу подобри, иако Дојран генерално бара уште вложувања за да биде модерно туристичко место.

Од општината велат дека ќе се работи на уредување на другите плажи, на нивно проширување, за да може целото крајбрежје да нуди исти услови за одморање. Новите содржини се очекува да привлечат и многу повеќе туристи оваа сезона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести