четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Доказ дека постојат ангели чувари

angeli-soobrakajka-1

Последни вести

Доколку не верувате дека сме окружени со ангели чувари, односно со духовни битија што на некој таен начин се грижат за нас, оваа видео снимка би можела да ве поколеба.

Момчето од видео снимката проживеа таква ситуација, која најблаго речено, беше мошне опасна и можеше да се заврши кобно. Преку него прелета камион, а тој од ситуацијата се извлече неповреден.

Камионот се преврте, на возачот му беше неопходна помош, но не и на велосипедистот. Погледнете ја драматичната видео снимка:

Најчитани вести