четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Грција ќе бара средба на високо рамниште во ЕУ, ако Еврогрупата не најде решение

evrogrupa

Последни вести

Грција ќе побара средба на високо рамниште на Европската унија доколку денеска во Брисел Еврогрупата не успее да најде решение за финансиските проблеми на Атина, изјави за ДПА висок функционер на Сириза, пренесе МИА.

– Ако Еврогрупата не најде решение, ние итно ќе побараме да биде свикана европска средба на врвот, изјавил пратеникот, кој побарал да остане анонимен.

фото: МИА

Најчитани вести