среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Долари, евра и денари украдени од куќа во Прилеп

Арамија собра се’ што е вредно од домот на прилепчанец.

kradec

Поврзани вести

Австралиски долари, евра, денари и златен накит, вредни над 5.500 евра украл арамија од домот на прилепчанец.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера се случила тешка кражба во домот на 60-годишниот Д.Ј. на улицата Цане Коњарац во Прилеп.

Арамијата, откако насилно ја отворил влезната врата влегол во домот, ги пребарал собите, па украл 3.900 австралиски долари, 1.800 евра, 48.000 денари и разновиден златен накит. Со пленот вреден над 5.500 евра тој избегал во непознат правец.

Полицијата работи на откривање на крадецот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести