вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Доларот за првпат во историјата ја надмина рубљата

ruska-rublja-1349783637-217401

Последни вести

Доларот утринава на отворање на тргувањето на Московската берза првпат во историјата достигна вредност над 40 рубљи.

Рубљата паѓа во однос на доларот, реагирајќи на гео-политичките случувања и намалувањето на светската цена на нафтата.

Стручњаците сметаат дека централната банка продолжува да ги продава девизите за да го исконтролира слабеењето на рубљата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести