вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Долгополов го елиминира Надал од Индијан Велс

Alexandr Dolgopolov, Rafael Nadal

Поврзани вести

Украинскиот тенисер Александар Долгополов го направи најголемото изненадување во 3. Коло на мастерс тенискиот турнир во Индијан Велс.

Тој го елиминираше бранителот на титулата Шпанецот Рафаел Надал со со 6:3,3:6,7:6.

Од првиот поен на мечот се виде дека Украинецот е решен да ја забележи првата победа во шестиот меѓусебен меч со шпанскиот тенисер и да закаже дуел со Италијанецот Фабио Фоњини во наредното коло од турнирот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести