сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ДОМ излегува од владината коалиција

dom

Последни вести

На вчерашната седница на Извршниот одбор на ДОМ беше разгледувана политичката ситуација во земјата и беше донесена одлука за излегување од владината коалиција.

Беше заклучено дека со овој чекор ДОМ ќе помогне во разрешувањето на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Република Македонија.

Оваа одлука ќе биде предложена на Централниот одбор што ќе се одржи деновиве.

Најчитани вести