сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Дом за стари лица ќе се гради во Илинден, денеска истекува рокот за пријавување

500Reklama_Market_i_Dom_Ili

Последни вести

Дом за стари лица ќе се гради на пристапна локација со комплетна инфраструктура, во централниот дел на општина Илинден, што се наоѓа на само десеттина километри од центарот на главниот град.

Површината на градежната парцела изнесува 9.968 метри квадратни, а површината на градбата е 4.486 метри квадратни.

Право на учество на јавното наддавање имаат физички и правни лица кои што ќе достават Пријава за учество во електронско јавно надавање до денеска до 16 часот на адресата на општина Илинден.

Реализацијата на овој капитален проект „Дом за стари лица“ е една од зацртаните цели и капитални приоритетни проекти во Стратешкиот план за Локален економски развој на општината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести