петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Домаќините во странство, арамиите низ дома, украле злато вредно 30.000 евра

Тешка кражба во гостиварско, украден вреден златен накит.

zlaten nakit

Поврзани вести

Арамија се почастил  со златото на гостиварчанец кој живее во странство.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, во периодот од петти до 15 декември арамија провалил во куќата на 54-годишен Р.А. во Добри Дол, кој со семејството живее во странство.

Арамијата го искористил моментот кога куќата била празна, па насилно ја отворил влезната врата и влегол внатре. Откако ги пребарал собите, украл поголема количина на разновиден златен накит.

Според првичните проценки, украдениот накит вреди околу 30.000 евра.

Полицијата трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести