Магазин

Домашен путер од кикирики

Домашен путер од кикирики

Кога ќе видите колку едноставно се подготвува овој путер, секогаш ќе преферирате сами да го приготвите.

Состојки:

500 грама кикирики со лушпа

Масло по потреба

Подготовка:

Исчистете ги кикириките од лушпата. Ставете во блендер и мелете 5 минути. При крај на мелењето додадете малку масло за смесата да се изедначи.

Добро измешајте ја смесата и по потреба уште измелете.