недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Домашниот терен предност за Леверкузен и Шалке

Моментално второпласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузен важи за апсолутен фаворит во дуелот со екипата на Ајнтрахт од Франкфурт, а фудбалерите на Шалке не би требало да имаат некој посериозен проблем во првенствениот дуел против екипата на Фрајбург.

leverkuzen i salke

Поврзани вести

Предноста на домашниот терен треба да се покаже како пресудна кога се во прашање последните два натпревара од 16. коло во германската Бундес лига.
Моментално второпласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузен важи за апсолутен фаворит во дуелот со екипата на Ајнтрахт од Франкфурт, а фудбалерите на Шалке не би требало да имаат некој посериозен проблем во првенствениот дуел против екипата на Фрајбург.
„Веќе го заборавивме пласманот во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони. Целосно сме фокусирани на дуелот против Фрајбург. Мора на сите да ни биде јасно дека само со победа, само со една победничка серија, Шалке и во следната сезона ќе биде дел од Лигата на шампиони. Во овој момент, за нас приоритет е четвратат позиција на табелата”, изјави тренерот на Шалке, Јенс Келер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести