недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Домот на младите во Штип ја доближува џез музиката до граѓаните

JazzWSax

Поврзани вести

По повод Интернационалниот ден на Џез музиката, а и како еден од неколкуте организатори на Џез фестивали во државава, за прв пат оваа година  Домот на младите во Штип организира програма со која на граѓаните сака да им ја доближи џез музиката.

Настанот ќе се одржи на 30 ти април со почеток 21:30 часот, а влезот е слободен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести