понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Донација на медицински апарати на Клиниката за детски болести

ЈЗУ Универзитетската Клиника за Детски Болести Скопје денеска потпиша договор за донација со вработените на Царинска управа застапувани од Самостојниот синдикат на Царинската управа, со кој Клиниката ќе добие медицински апарати во вредоност од 175.815 денари.

detska-klinika1

Последни вести

ЈЗУ Универзитетската Клиника за Детски Болести Скопје денеска потпиша договор за донација со вработените на Царинска управа застапувани од Самостојниот синдикат на Царинската управа, со кој Клиниката ќе добие медицински апарати во вредоност од 175.815 денари.

Се работи за апарати – три инфузиомати, кои се потребни за работата на клиниката. Опремата е наменета на Одделот за онкологија и хематологија.

Благодарни сме на вработените во Царинската управа за несебичната помош. Оваа опрема ќе помогне да се обнови апаратурата на Клиниката се со цел децата ја да добијат најдобрата медицинска нега- рекоа денеска од клиниката.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести