понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Донација за Клиниката за детски болести

sansazivot

Поврзани вести

На Клиниката за детски болести во Скопје денеска ќе се спроведе првата фаза од донацијата на кампањата „Шанса за живот“, наменета за Одделот за интензивна нега.

На настанот ќе се обратат извршниот директор на ОКТА, Виктор Папаконстантину и директорката на Клиниката за детски болести, Аспазија Софијанова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести