петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Донација од САД за АРМ

АРМ денеска ќе прими вредна донација од САД.

arm

Поврзани вести

Министерот за одбрана Талат Џафери денеска ќе присуствува на церемонијата за примопредавање на опрема донирана од САД.

Началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-потполковник Горанчо Котески, амбасадорот на САД во Македонија Пол Волерс, военото аташе на САД, полковник Џефри Предмор, како и шефот на Канцеларијата за билатерална соработка на САД исто така ќе бидат дел од церемонијата која ќе се одржи во Техничко-ремонтниот центар Скопје, во населбата Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести