среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Донесени измени на повеќе закони по скратена постапка денеска во Собранието

sobranie

Поврзани вести

Пратениците, денеска во рамки на продолжението на 85-тата седница, донесоа повеќе измени на Закони по скратена постапка, меѓу кои се измените и дополнувањата на законите за акцизите, за субвенционирање на станбен кредит, за хартии од вредност.

На денешното петто продолжение на седницата беа изгласани и измените на Законите за финансиската инспекција во јавниот сектор, за државната ревизија, за супервизија на осигурување, за Фондот за осигурување на депозити, за финансиската полиција, за ревизија на инструментот за претпристапна помош (ИПА), за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати, за девизната инспекција, за стоковните резерви.

Во Собранието денеска беше донесен Законот за Управата за јавни приходи, исто така, по скратена постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести