вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Донирајте училишен прибор за децата од социјални семејства

Традиционално, и оваа година секој кој сака да придонесе во оваа акција, школскиот прибор може да го донира и да го донесе во продавницата „Биокосмос“ која се наоѓа зад Работничкиот дом „Кочо Рацин“, на паркингот на ССМ.

pribor

Последни вести

Денеска  почнува хуманитарна акција за собирање училиштен прибор наменет за децата од социјално загрозените семејства.

Традиционално, и оваа година секој кој сака да придонесе во оваа акција, школскиот прибор може да го донира и да го донесе во продавницата „Биокосмос“ која се наоѓа зад Работничкиот дом „Кочо Рацин“, на паркингот на ССМ. Може да се најавите и на телефонскиот број 02/ 240-3768.

Хуманитарната акција ќе трае до 31 август.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести