понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Доњецк опколен, цивилите не можат да излезат

Според извештајот на овој медиум, на периферијата на Славјанск која е опколена со украинска војка во текот на вечерта се слушале рафални истрели и најмалку две експлозии.

devojce

Поврзани вести

Проруските бунтовници во Доњецк на истокот на Украина тврдат дека украинските трупи не ги пуштаат цивилите да го напуштат градот и дека пукаат на секое возило кое се обидува да го напушти градот, jави утринава руската телевизија „Раша тудеј“.

Според извештајот на овој медиум, на периферијата на Славјанск која е опколена со украинска војка во текот на вечерта се слушале рафални истрели и најмалку две експлозии.

Според истиот извор, на контролните пунктови на владините трупи околу градот, забележано е движење на „луѓе во црни униформи“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести