понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Досега 160 илјади граѓани пријавиле дополнителни приходи во УЈП, рокот истекува денеска

ujp

Поврзани вести

Вкупно 159.502 граѓани поднеле годишна даночна пријава до Управата за јавни приходи, а токму денеска е крајниот рок за пријавување на дополнителните приходи остварени минатата година.

Од вкупниот број на поднесени годишни даночни пријави, 1.290 се испратени по електронски пат.

Годишните даночни пријави може да е достават до во даночните канцеларии на УЈП, Контакт центарот на УЈП во Градскиот трговски центар, како и во мобилните канцеларии на УЈП.

Од Управата очекуваа и оваа година да пристигнат околу 170 илјади годишни даночни пријави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести