сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Досегашни шампиони

111

Последни вести

Уругвај 1930 г.: Уругвај

Италија 1934 г.: Италија
Франција 1938 г.: Италија
Бразил 1950 г.: Уругвај
Швајцарија 1954 г.: Западна Германија
Шведска 1958 г.: Бразил
Чиле 1962 г.: Бразил
Англија 1966 г.: Англија
Мексико 1970 г.: Бразил
З. Германија 1974 г.: Западна Германија
Аргентина 1978 г.: Аргентина
Шпанија 1982 г.: Италија
Мексико 1986 г.: Аргентина
Италија 1990 г.: Западна Германија
САД 1994 г.: Бразил
Франција 1998 г.: Франција
Јапонија и Ј. Кореја 2002 г.: Бразил
Германија 2006 г.: Италија
Ј. Африка 2010 г.: Шпанија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести