петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Дожд и сонце со температура до 36 степени

Во Скопје слично време и температура до 34 степени.

soncevo-10-1-31410

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје слично време и температура до 34 степени.

Во првите два дена од наредната недела претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд со грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура до среда ќе биде во опаѓање.

Најчитани вести