петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 19

Дождливо време со температура до 20 степени

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 12 до 20 степени.

дожд

Последни вести

 Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 12 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Најчитани вести