сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Дождливо време со температура до 22 степени

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

дожд

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.

Температурата ќе се движи од 12 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.

Температурата ќе достигне до 19 степени.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Најчитани вести