среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Дожд и магла со температура до 14 степени

vreme-500

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд, кои во текот на попладнето ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 10 до 17 степени.

Во Скопје слично време, магла, дожд и облаци со температура до 14 степени.

Најчитани вести