понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дожд и малку снег денеска, температурата до 12-от степен

Разведрување во текот на денот

oblacno so dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со дожд и снег. Во попладневните часови се очекува постепено разведрување.

Утринските температури се од минус три до четири степени,  додека дневните од три до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до осмиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести