вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Дожд и снег денеска, температурата до деветиот степен

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно време со услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег.

esen vo skopje park

Поврзани вести

Температурата ќе се движи од три до девет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седмиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести