четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дожд и температури до 13 степени

dozd.gif-500

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде насекаде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во југоисточните делови врнежите ќе бидат пообилни и се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од осум до 13 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Дневната температура ќе достигне до 11 степени.

Врнежите ќе продолжат и во сабота особено во претпладневните часови, но ќе бидат со послаб интензитет. Од недела времето постепено ќе се стабилизира, а дневните температури ќе бидат во благ пораст и ќе се движат во недела од девет до 14, а во почетокот на наредната недела од 10 до 16 степени.

Најчитани вести