четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дожд, ветер, грмежи и снег во Словенија!

nevreme2

Поврзани вести

Пороен дожд, ветер и грмежи во Словенија. На Кредарица, на 2.514 метри надморска височина наврнале 10 сантиметри нов снег.

Изминативе 12 часа имало повеќе удари од гром кои во некои подрачја предизвикале и пожари.

Словенечки медиуми јавуваат за голем број искршени и искорнати дрвја во Љубљана. Хидрометеоролошкиот завод соопшти дека е можна и појава на лизгање на земјиштето.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести