недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дожд, ветер и грмежи во наредниве два дена

nevreme

Поврзани вести

Времето променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно на повеќе места со поројни врнежи од дожд и засилување на ветерот.

Во источните делови се очекува невреме со изолирана појава на град и грмежи, особено доцна попладне и во вечерните часови.

Максималната температура ќе се движи од 22 до 30 степени.

И утре ќе се задржи променливо облачно  и нестабилно време, на повеќе места со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во петок и сабота врнежите ќе бидат локализирани во западните делови од земјава. Целосна стабилизација на времето со пораст на температурата се очекува од недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести